Наказом Міністерства освіти і науки України № 283 від 23.03.2018 р. затверджено методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи.

Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і було місце для зберігання особистих речей“, – зазначено в наказі.

У рекомендаціях вказано вимоги до шкільних меблів для 1-х класів. Відповідно до плану впровадження Нової української школи виділено субвенцію з державного бюджету на придбання нових меблів, навчальних матеріалів та обладнання. Нові парти для першокласників, шафи для обладнання 1-х класів, придбані за кошти субвенції та частково місцевого бюджету, уже надійшли до міських шкіл.

До початку навчального року відповідно до рекомендацій МОН в кожному класі планується облаштувати осередки навчально-пізнавальної діяльності: змінні тематичні осередки , гри , художньо-творчої діяльності , куточок живої природи для проведення дослідів , відпочинку , дитяча класна бібліотечка тощо.